Партнерства

Виставка «Скіфський звіриний стиль: труднощі «перекладу»

11 грудня 2020 року в Національному музеї історії відкрилась виставка «Скіфський звіриний стиль: труднощі «перекладу», присвячена пам’яті Варвари Іллінської. Виставка все ще триває.

На ній представлено близько 150 експонатів із колекції Національного музею історії України та його філії – Музею історичних коштовностей України, а також документи Варвари Іллінської з Наукового архіву. Виставку приурочено до 100-річчя від дня народження видатної дослідниці скіфських старожитностей.

Виставка працюватиме до кінця лютого 2021 року.

Виставка “Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму”

Восени 2020 р. на Контрактовій площі в Києві відкрилась виставка “Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму”. Її було присвячено археологам, які здійснили важливі наукові відкриття, однак зазнали утисків і репресій від тоталітарних режимів держав, до складу яких входили українські землі.

Матеріали виставки “Наказано не знати: українські археологи в лещатах тоталітаризму” все ще можна подивитися онлайн: https://www.facebook.com/iarchaeology/posts/3602399873232559
Організатори та партнери виставки:
Інститут історії України НАН України
Інститут українознавства ім. І.Крип’якевича,
Faculty of History Taras Shevchenko National University of Kyiv
Національний Києво-Печерський Історико-Культурний Заповідник
Borys Grinchenko Kyiv University
Музей Історії Десятинної Церкви
Музей Ханенків. The Khanenko Museum

Виставка «Доля науковця у горнилі Великого терору»

27 грудня 2019 р. Національний Музей Історії України у партнерстві з Архівом провів першу виставку із серії «Репресована археологія» «Доля науковця у горнилі Великого терору», приурочену до 120-річчя Теодосія Мовчанівського (1899 – 1938рр.) – видатного українського вченого-археолога, краєзнавця, музейника. https://www.facebook.com/mist.museum/posts/144129997154081
У вітринах знайшли своє місце зокрема оригінальні документи Т. Мовчанівського із Наукового архіву: відкритий лист на розкопки, машинопис праці «Райковецьке феодальне городище», польовий щоденник.

Із фейсбук-допису Ольги Манігди від 28 грудня 2019 р.: “Сходити до колег в Національний Музей Історії України – НМІУ на подію, яку вони задумали і втілили, це – традиційно улюблений захід Володимирської, який називається «сходити через дорогу». І він називатиметься так і далі, незалежно від того, що тепер нас розділяє кілька доріг.
Подія, про яку йде мова, теж знаходиться від нас у певному сенсі «через дорогу». Через дорогу від двох режимів, від життя і страти, від надій і реальності». (https://www.facebook.com/Manigda/posts/463814417658062)

Конференція “To dig or not to dig: інвазивні та неінвазивні методи археології”

На базі читального залу Архіву 11 жовтня 2019 р. було проведене засідання секції “Від каменю до палеометалу” Міжнародної наукової конференції молодих вчених “To dig or not to dig: інвазивні та неінвазивні методи археології”.